Kolejna Strefa Rodzica w szpitalu im. Karola Jonschera

Poznański Szpital Klinicznym im. Karola Jonschera (Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego) ma już specjalne miejsce z wygodnym zapleczem socjalnym dla rodziców oraz świetlicę dla małych pacjentów. Wszystko to w ramach 19. edycji ogólnopolskiego programu społecznego „Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom.”

29 maja 2017 r. w Szpitalu Klinicznym im. Karola Jonschera  w Poznaniu odbył się finał dziewiętnastej edycji ogólnopolskiego programu społecznego Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom. Program wystartował w 2013 roku. Do dzisiaj w całej Polsce powstało 19 Stref Rodzica m.in. w Bydgoszczy, Gdyni, Białymstoku, Poznaniu, Katowicach, Łodzi czy Krakowie. Główną ideą programu jest stworzenie na oddziałach pediatrycznych polskich szpitali miejsc przyjaznych najmłodszym pacjentom i ich opiekunom, a także propagowanie obecności rodziców podczas hospitalizacji dziecka.

W poznańskim szpitalu stworzono specjalną, przyjazną przestrzeń z pełnym wyposażeniem. Pomieszczenie zostało gruntownie odnowione, odmalowane i wyposażone w funkcjonalne meble, zaplecze socjalne oraz sprzęt AGD. W przytulnie zaprojektowanej Strefie Rodzica opiekunowie mogą spędzać czas ze swoimi pociechami lub po prostu odpocząć. Do dyspozycji rodziców przekazane zostały także składane łóżka, by – jeśli sytuacja tego wymaga – dać im możliwość towarzyszenia dziecku nawet nocą.

Przyjazne przestrzenie, które powstają w ramach programu Strefa Rodzica. Budimex dzieciom, to połączenie rozwiązań funkcjonalno-użytkowych z walorami estetycznymi. Każdy z dotychczas zrealizowanych projektów jest zupełnie inny. Opracowywany w oparciu o unikalny projekt architekta. Na każdym z biorących udział
w programie oddziałów dziecięcych, wspólnie z zaangażowaną kadrą szpitala, wybierane jest miejsce, które można przekształcić, zaaranżować czy wyremontować. Czasami jest to korytarz, kiedy indziej magazyn lub niewykorzystywana sala szpitalna. Podczas dokumentacji z udziałem architekta powstaje wstępna koncepcja projektu dopasowana do potrzeb szpitala i środków przeznaczonych na realizację programu.

 Finalnym punktem każdej Strefy Rodzica jest ostatni dzień prac. Ekipy remontowe opuszczają pomieszczenia i dają pole do działania wolontariuszom – pracownikom Budimeksu. Bez względu na zajmowane stanowisko i pełnioną, funkcję, każdy z nich angażuje się w prace wykończeniowe. Oprócz wolontariuszy Budimeksu, w akcję od samego początku włączyła się honorowa Ambasadorka programu - Agnieszka Grochowska, popularna aktorka, znana między innymi z filmu „Wałęsa” czy „Obce Niebo”.

Jesteśmy dumni, że po raz kolejny udało się stworzyć miejsce, w którym rodzice odnajdą chwilę wytchnienia i relaksu podczas pobytu ze swoim dzieckiem w szpitalu- mówi Krzysztof Kozioł, dyrektor Biura Komunikacji Budimex SA. To już dziewiętnasta  lokalizacja,  a przed nami nadal ambitne plany. Wartością tego projektu jest z jednej strony promowanie obecności rodziców przy dziecku w szpitalu, a z drugiej, dotyczącej bardziej nas, jako firmy, promowanie aktywnego angażowania się w projekty społeczne. Cieszy mnie niezwykła energia  i entuzjazm, jaką nasi pracownicy przystępują do każdej edycji programu, bowiem konsekwentnie, od lat traktujemy społeczną odpowiedzialność, jako styl prowadzenia biznesu. Strefa Rodzica jest dobitnym przykładem, na to, że warto się angażować jeszcze bardziej – dodaje Krzysztof Kozioł.

Z dotychczas oddanych Stref Rodzica rocznie może korzystać ponad 30 000 dzieci wraz z rodzicami. Na swoją strefę czekają kolejne oddziały polskich szpitali.

img_7622

img_7606 

JUTRO NALEŻY DO KOBIET Projekt CSR mBanku

Emocjonujące spotkanie z grupą wspaniałych, przedsiębiorczych kobiet.

Na zaproszenie MBanku Tatiana Mindewicz – Puacz przeprowadziła wykład motywacyjny  „Jestem z siebie dumna, ale… Różnica między DOCENIAM a OCENIAM siebie.”

Podczas 25. seminarium z cyklu "Jutro Należy do Kobiet" spotkało się ponad 150 aktywnych zawodowo kobiet, dla których inicjatywa cyklicznych spotkań organizowanych przez mBank jest okazją do pozszerzania horyzontów, edukacji i integracji środowiska kobiet związanych z biznesem.

 mbank

Szpital Morski w Gdyni otrzymał Strefę Rodzica

Rodzice najmłodszych, nowonarodzonych pacjentów Oddziału Neonatologicznego i Intensywnej Terapii Noworodka Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni mają już swoją wygodną przestrzeń. 
21 kwietnia 2017 r. dobiegła końca XVIII edycja programu społecznego „Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom”, który realizuje i w całości finansuje firma Budimex SA.

„Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom”, to ogólnopolski program społeczny, którego celem jest tworzenie na oddziałach dziecięcych polskich szpitali miejsc przyjaznych rodzicom chorych dzieci. Główna idea, jaka przyświeca realizatorom projektu, to zwrócenie uwagi na to, jak ważna jest dla chorego dziecka obecność najbliższej osoby. Niezależnie od wieku – czy jest to niemowlę, kilkulatek czy kilkunastolatek – każde z nich, leczone w szpitalu musi mieć poczucie bezpieczeństwa i pewność, że nie zostanie samo. Dziecko w takich warunkach szybciej wraca do zdrowia, łatwiej poddaje się leczeniu i w konsekwencji krócej przebywa w szpitalu. Budimex poprzez tworzenie miejsc dla rodziców chorych dzieci realnie zaspokaja tę potrzebę.

Do tej pory Strefy Rodzica powstały już w 17 miastach, m.in. w Lublinie, Poznaniu, Gdańsku, Łodzi, Katowicach, Białymstoku czy Olsztynie. Oddział Neonatologiczny i Intensywnej Terapii Noworodka Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni jest 18-miejscem na mapie programu. To właśnie tutaj, z myślą o rodzicach wyremontowano specjalną salę, która pełnić będzie funkcję pokoju socjalnego. Pomieszczenie zostało pomalowane w ciepłe, kojące barwy. Wyposażono je w wygodne funkcjonalne meble, szafki kuchenne oraz sprzęt AGD i RTV. Dzięki temu rodzice będą mogli przygotować sobie szybki posiłek, gorący napój, czy po prostu chwilę odpocząć. W ramach programu oddano do użytku nową łazienkę, całkowicie wyremontowaną i wyposażoną w niezbędne urządzenia do podstawowej toalety. Dodatkowo oddział otrzymał składane łóżka dla opiekunów, którzy będą chcieli spędzić noc przy swoim dziecku oraz profesjonalny laktator dla karmiących mam.

Dotychczasowe Sfery Rodzica powstawały na oddziałach dziecięcych, w których przebywają kilku bądź kilkunastoletni pacjenci. Brakowało ich i nadal brakuje dla rodziców najmłodszych dzieci – noworodków, które dopiero, co przyszły na świat. Z tego powodu Budimex podjął decyzję o powstaniu Strefy Rodzica na Oddziale Neonatologicznym i Intensywnej Terapii Noworodka.

Budimex od czterech lat tworzy Strefy Rodzica. Na ich powstanie wykorzystuje się najczęściej nie użytkowane pomieszczenia, wnęki korytarzowych oddziałów czy przydzielone do tego celu sale. – Na ostatnim etapie prac wkracza do pomocy „ekipa do zadań specjalnych” czyli grupa wolontariuszy złożona z pracowników Budimexu, którzy kładą ostatnie szlify przed oddaniem Strefy Rodzica.

Chcielibyśmy, aby takie miejsca powstały w każdym polskim szpitalu - komentuje Krzysztof Kozioł, Dyrektor Biura Komunikacji Budimeksu. Mamy świadomość, że nie wszędzie jest to możliwe. Jednak fakt, że ta inicjatywa jest doskonale przyjmowana przez społeczeństwo, osoby zarządzające szpitalami czy instytucje samorządowe, napawa nadzieją, że takich miejsc będzie coraz więcej. Osobiście jestem dumny z naszych pracowników, którzy angażują się w powstanie tych stref, poświęcając swój prywatny czas– dodaje Krzysztof Kozioł.

Na swoją Strefę Rodzica czekają już kolejne dziecięce oddziały polskich szpitali.

Więcej informacji na temat programu znajduje się na stronie www.strefarodzica.budimex.pl.

 

18035368_1355444477867550_1846958454_n18034814_1355445734534091_1224697242_n18073533_1355444584534206_1998769932_n18072747_1355445767867421_1132286660_n18052849_1355450387866959_540497905_n

Kolejne Strefy Rodzica w 2017 roku

Program społeczny "Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom" nabrał tempa
i rozszerzył zasięg.

W 2017 firma Budimex zrealizuje programu w kolejnych polskich szpitalach. Strefy Rodzica powstaną w 7 nowych dziecięcych oddziałachNa początek starujemy w Gdyni, a kolejne przystanki to Poznań, Kalisz, Suwałki, Konin i Gniezno.

Oddanie pierwszej Strefy Rodzica odbędzie się w połowie kwietnia na Oddziale  Neonatologicznym 
i Intensywnej Terapii Noworodka w 
Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni.

20170208_135131                 20170208_135221

Program „Strefa Rodzica” powstał z myślą o rodzicach chorych dzieci, żeby w trakcie hospitalizacji najmłodszych pacjentów mogli być przy nich obecni. Stworzenie miejsca, w którym dzieci objęte leczeniem, choć na chwilę mogą oderwać swe myśli od codziennych problemów i spędzić w miłej atmosferze czas z rodzicami i  opiekunami, jest głównym celem programu. Projekt jest realizowany i w całości finansowany przez firmę Budimex SA.

 

Gwiazdkowa Strefa Rodzica od Budimexu

W Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie dobiegła końca XVII edycja programu społecznego „Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom”, w ramach której oddano do użytku  przestrzeń przyjazną chorym dzieciom i ich opiekunom.

Pierwszą w Rzeszowie "Strefę Rodzica" otwarto w środę 21 grudnia br. w Klinice Neurologii Dziecięcej rzeszowskiego szpitala. Mali pacjenci wraz z rodzicami mają od teraz do dyspozycji w pełni wyposażone pomieszczenia, w których mogą razem spędzać czas.

Powstające w ramach programu społecznego Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom strefy to najczęściej nieużytkowane pomieszczenia, wnęki korytarzowych oddziałów szpitalnych, czy przydzielone do tego celu sale. Wnętrza są remontowane i wyposażane w funkcjonalne, wygodne meble po to, by dzieci i ich rodzice mogli zapomnieć o stresie i chorobie, spędzając razem więcej czasu.


W Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej rodzice otrzymali specjalny aneks kuchenny umożliwiający przygotowanie szybkiego posiłku czy napoju. Wyremontowana, wyposażona w meble i odpowiednio zaaranżowana została też świetlico-jadalnia dla chorych dzieci. Dodatkowo w ramach programu zmieniono wygląd dotychczasowej przestrzeni pełniącej funkcję szkoły. Od tej pory dzieci i młodzież będą mogły uczyć się w znacznie milszej, prawie domowej atmosferze.

 
Ogólnopolski program społeczny "Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom" od czterech lat realizuje firma Budimex SA. Każda „Strefa Rodzica” powstaje około ośmiu tygodni. Większość tego czasu zajmuje projektowanie, kosztorysowanie i zamawianie wyposażenia. Same prace remontowe są wykonywane przez profesjonalne firmy, do których w ostatnim etapie dołączają pracownicy Budimexu i w ramach wolontariatu nadają ostatnie szlify projektowi.


Chcielibyśmy, aby takie miejsca powstały w każdym polskim szpitalu, ale nie wszędzie jest to możliwe - mówi Krzysztof Kozioł Dyrektor Komunikacji Budimex SA. Niektóre placówki są nowe, inne przygotowywane do remontu, jeszcze inne mają małe oddziały, na których ciężko znaleźć kawałek wolnej przestrzeni. Dlatego każde z przygotowywanych miejsc jest inne, niepowtarzalne. Cieszę się, że w powstanie tych stref angażują się nasi pracownicy, poświęcając swój prywatny czas i energię. To również dzięki ich entuzjazmowi powstają tak pięknie i potrzebne miejsca – dodaje Krzysztof Kozioł i zapewnia, że Rzeszów nie jest ostatnim przystankiem. W przyszłym roku Budimex SA planuje uruchomienie kolejnych sześciu stref na dziecięcych oddziałach polskich szpitali.

 

Budimex SA prowadzi program od 4 lat. Do tej pory powstało szesnaście „Stref Rodzica” w  Białymstoku, Lublinie, Katowicach, Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku, Szczecinie, Krakowie, Bydgoszczy, Toruniu, Sanoku, Bełchatowie, Olsztynie, Jędrzejowie, Bogatyni i Oleśnicy.

Program jest prowadzony i w całości finansowany przez firmę Budimex SA.

Za koordynację odpowiada firma Task Force Consulting Sp. z o.o. 

Więcej informacji o akcji znajduje się na stronie: www.strefarodzica.budimex.pl

strefa_rodzica_rzeszow1  strefa_rodzica_rzeszow2

strefa_rodzica_rzeszow4   strefa_rodzica_rzeszow9

strefa_rodzica_rzeszow7  strefa_rodzica_rzeszow10  strefa_rodzica_rzeszow6