STREFA RODZICA ZE SŁONECZNĄ KUCHNIĄ I KOLOROWĄ SALĄ ZABAW JUŻ OTWARTA!

Dzięki firmie Budimex od 13 listopada rodzice i mali pacjenci Oddziału Pediatrycznego Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wielkopolskim mogą odpoczywać w nowej, słonecznej STREFIE RODZICA. W uroczystości jej otwarcia wziął udział ambasador społecznego projektu firmy - Darek Wardziak, znany z programów telewizyjnych, jako Darek Stolarz.

W gorzowskim szpitalu powstała słoneczna kuchnia dla rodziców oraz kolorowa strefa wypoczynku, która wypełniła nieużywaną dotychczas przestrzeń w części korytarza.

Kuchnia to teraz jasna, funkcjonalna przestrzeń, wyposażona w niezbędny sprzęt do przygotowania prostych posiłków i gorących napojów. Rodzice mogą poczuć się tu komfortowo i chociaż na chwilę odpocząć od trudów opieki nad chorymi dziećmi. Sąsiaduje z nią strefa zabawy i wypoczynku, utrzymana w radosnych kolorach, a na jej ścianach mieszkają zwierzaki. Do tej tematyki nawiązał Darek Stolarz, projektując specjalnie na tę strefę zabawny stolik w kształcie kaczki.

- Cieszę się, że mogłem dać coś od siebie. Fajnie móc zrobić coś dla dzieciaków. Już obmyślam niespodziankę na następną strefę, podkreślił Darek. Tradycyjnie w ostatni etap prac włączyła się grupa wolontariuszy - pracowników Budimeksu, którzy skręcili ostatnie meble i udekorowali przestrzeń.

Ambasador nowej STREFY RODZICA „Budimex Dzieciom” nie krył zadowolenia z udziału w kolejnej edycji programu - Jest mi niezmiernie miło, że po raz kolejny mogę wesprzeć tę inicjatywę. Kibicuję wszystkim firmom, które tak jak Budimex w sensowny sposób potrafią pomagać innym - podkreślił Darek Wardziak.

Gościem specjalnym 27 finału STREFY RODZICA był Konsultant Wojewódzki w Dziedzinie Pediatrii dr n. med. Tomasz Jarmoliński.

 „Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom” to ogólnopolski program społeczny prowadzony i w całości finansowany przez firmę Budimex SA, która przy okazji remontu gorzowskiego Urzędu Miasta, chce wesprzeć najmłodszych pacjentów Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego.

Celem programu „Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom” jest tworzenie specjalnych miejsc na dziecięcych oddziałach polskich szpitali - przyjaznych rodzicom i małym pacjentom. Program popularyzuje ideę przebywania opiekunów ze swoimi pociechami podczas walki z chorobą. Ich stała obecność daje małemu pacjentowi poczucie bezpieczeństwa, zmniejsza stres i skraca proces hospitalizacji nawet o 30 %.

Zasadą „Strefy Rodzica. Budimex Dzieciom” jest nastawienie na maksymalną skuteczność. Każdy z dotychczas zrealizowanych projektów jest zupełnie inny i dostosowany do indywidualnych potrzeb szpitala. Prace planowane są tak by zakończyć się w jak najkrótszym czasie i nie powodować dyskomfortu dla małych pacjentów. W tym celu wykorzystywane są już istniejące pomieszczenia, a nawet  jak w przypadku gorzowskiego Szpitala, dotychczas nie zagospodarowane przestrzenie na korytarzu.

final-kuchnia   

wolontariusze

final-darek-gorz

gorzow

final-gorzow2

Koniec wakacji, a w nowej świetlicy żeglarska przygoda dopiero się zaczyna…

W piątek, 31 sierpnia w Szpitalu Rejonowym im. dr. J. Rostka w Raciborzu odbył się XXVI finał programu społecznego „Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom”.

Celem programu jest zwiększenie komfortu dzieci przebywających w szpitalach, tak aby wspólnie z Rodzicami mogły spędzać czas w przyjaznej przestrzeni i szybciej wracać do zdrowia.

Program realizuje i w całości finansuje Budimex SA.

Pobyt dziecka w szpitalu stresuje zarówno małego pacjenta jak i jego opiekunów. Obecność rodziców to obok leczenia kluczowy element wpływający na szybszy powrót do zdrowia. Poprawa jakości czasu spędzonego w szpitalu może w znacznym stopniu skrócić trudny proces hospitalizacji. Niestety na wielu oddziałach wciąż brakuje miejsc, w których dzieci poza szpitalną salą mogłyby spędzać czas z rodzicami.

W Raciborzu, pomieszczenie, które pełniło taką funkcję, zdecydowanie wymagało generalnego remontu, dlatego do realizacji XXVI edycji programu wybrany został Szpital Rejonowy im. dr. J. Rostka. Na oddziale pediatrycznym remontowi poddano świetlicę, w której również odbywały się lekcje dla dzieci dłużej przebywających w szpitalu. Położona została nowa podłoga, a ściany pomalowano w przyjazne żeglarskie kolory: w nowej strefie zamieszkał wieloryb i portowe koty, a pośród chmur unoszą się błękitno-białe balony. Ponadto w pomieszczeniu pojawił się wielofunkcyjny kolorowy domek, zamykane szafki, stoły, krzesła oraz miękkie, łatwo zmywalne sofy. Wszystko to dopasowane do każdego wieku i etapu rozwoju małych pacjentów. Dodatkowo, odpowiadając na zapotrzebowanie Szpitala firma Budimex wyposażyła w nowe krzesła wszystkie sale chorych na oddziale dziecięcym.

Tradycyjnie już w ostatnich pracach uczestniczyli, obok ekipy remontowej, wolontariusze - pracownicy firmy Budimex SA, którzy nie tylko pomogli w montażu mebli, ale także przywieźli ze sobą prezenty: nowe gry, książki, zabawki.

Uroczystość otwarcia, obok władz szpitala, rodziców i dzieci uświetnili goście specjalni: Starosta Pan Marek Kurpis oraz Dariusz Wardziak znany jako „Darek Stolarz” z wielu programów telewizyjnych, który podarował dzieciom samodzielnie wykonane, drewniane klocki.

Program „Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom” wystartował w 2013 roku i do tej pory zostawił po sobie 26 komfortowych miejsc na dziecięcych oddziałach polskich szpitali przeznaczonych dla rodziców i najmłodszych pacjentów. Każda edycja programu jest inna i wyjątkowa, ponieważ remont i aranżacja wnętrz dostosowane są do architektury wybranych szpitali.

racib4

racib3

racib2

bez-nazwy   

Jubileuszowa - XXV Strefa Rodzica w „Tęczowym Pałacu” właśnie została otwarta!

We wtorek, 19 czerwca br. w Szpitalu Dziecięcym im. prof. Jana Bogdanowicza przy ul. Niekłańskiej na Saskiej Kępie w Warszawie odbył się finał XXV edycji program społecznego „Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom”. Na ponad 100 metrach kwadratowych powierzchni, Budimex stworzył po raz pierwszy w pięcio - letniej historii programu Strefę Rodzica przeznaczoną dla opiekunów i małych pacjentów ze wszystkich 11 oddziałów szpitala. Warszawski szpital przyjmuje rocznie ponad 15 tysięcy pacjentów i jest pierwszą placówką medyczną w stolicy objętą programem „Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom”.

Celem ogólnopolskiego programu społecznego „Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom” jest zwiększenie komfortu dzieci przebywających w szpitalach poprzez tworzenie przestrzeni, w których mogą spędzać czas ze swoimi rodzicami i choć na chwilę zapomnieć o chorobie.

Program realizuje i w całości finansuje Budimex SA.

W ramach autorskiego programu Budimeksu, w „Tęczowym Pałacu” (jak nazywano placówkę zaraz po wybudowaniu ze względu na ścienne malowidła Karola Kossaka), została całkowicie wyremontowana 100 metrowa sala, która mieści się w samym centrum placówki, na parterze. Do tej pory szpital nie miał pieniędzy na remont miejsca, które od lat 70 - tych pełni funkcję świetlicy i jest najbardziej wykorzystywane przez rodziców i młodych pacjentów z całego szpitala. Tutaj wspólnie spędzają czas, bawią się, odrabiają lekcje, uczestniczą w zajęciach muzycznych i plastycznych.
Chociaż malowidła Kossaka nie przetrwały do naszych czasów, to tradycja kolorowego ozdabiania ścian została podtrzymana w szpitalu i została zachowana przez Budimex w warszawskiej Strefie Rodzica. Salę podzielono na trzy części: wykładową, szkolną i część przeznaczoną głównie do zabawy dla najmłodszych pacjentów, ze specjalnie dla nich zaprojektowanymi meblami. Każda z części jest w innej kolorystyce z ręcznie malowanymi dekorami. Na podłodze Budimex położył nowe panele winylowe, zniszczona boazeria z lat 70 – tych, która pokrywała ponad 100 metrów pomieszczenia została zerwana, a ściany wyrównano i pomalowano. Całości dopełniły karnisze na dużych oknach sali z kolorowymi zasłonami, obudowane parapety, stoły do nauki i specjalnie dostawione pomieszczenie na pomoce naukowe i zabawki dla młodych pacjentów.

Podczas każdego finału ekipy remontowe przekazują pałeczkę wolontariuszom – pracownikom Budimeksu, którzy z zapałem angażują się w urządzanie wyremontowanych pomieszczeń. W działaniach tych niemal zawsze uczestniczy aktorka - Agnieszka Grochowska, honorowa ambasadorka programu „Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom”.
Program „Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom” wystartował 5 lat temu i do tej pory w ramach projektu zrealizowano 25 komfortowych Stref na dziecięcych

strefa-rodzica-4strefa-rodzica-3strefa-rodzica-2strefa-rodzica-1

Zmieniaj świat. Budimex 50 lat – pół miliona od Budimeksu!

15 maja ruszył projekt konkursowy będący częścią Programu Zmieniaj Świat - BX50, którego organizatorem jest firma Task Force Consulting.
Szukamy ludzi przedsiębiorczych, którzy mają pomysł, wiedzą czego chcą, a do realizacji brakuje im jedynie wiedzy eksperckiej i środków. Osób reprezentujących fundacje, stowarzyszenia, kluby lub inne organizacje, których działalność przyczynia się do poprawy otaczającej nas rzeczywistości.

Główną nagrodą w projekcie konkursowym jest realizacja pomysłu i całkowite sfinansowanie zwycięskiego projektu o wartości 500.000 złotych.
3 najlepsze projekty zaprezentowane zostaną przed jury, które pod przewodnictwem sportowca, wizjonera i biznesmena - Rafała Sonika, w konsultacji z doświadczonym psychologiem społecznym dr. Konradem Majem oraz ekspertami z firmy Budimex SA wybierze zwycięzcę.

Poza nagrodą główną, przewidziane są także trzy dodatkowe nagrody :
- 45.000 przekazane na cele statutowe / drugie miejsce
- 35.000 przekazane na cele statutowe / trzecie miejsce
- 20.000 przekazane na cele statutowe / nagroda internautów

Aby wziąć udział w projekcie konkursowym należy:
1. wejść na stronę www.zmieniajswiatbx50.pl
2. przeczytać regulamin i poznać szczegółowe warunki udziału
3. wypełnić i wysłać formularz

31500257_950580111766994_2833336130705817600_n

31401163_2110668592295935_5146419771880767488_n

31739424_390684878078756_8706955348256227328_n

BISKUPIEC MA SWOJĄ STREFĘ RODZICA

We wtorek, 8 maja br. w Szpitalu Powiatowym im. Jana Mikulicza w Biskupcu odbył się finał 24. edycji programu społecznego „Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom”.

 „Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom” to ogólnopolski program społeczny w całości finansowany przez Budimex SA. Jego celem jest tworzenie specjalnych miejsc
na dziecięcych oddziałach polskich szpitali - przyjaznych rodzicom i małym pacjentom. Program popularyzuje ideę przebywania opiekunów ze swoimi pociechami podczas walki z chorobą. Badania naukowe dowodzą, że dla małego pacjenta bardzo ważne jest aby w procesie leczenia nie rozstawać się ze swoimi rodzicami. Ich stała obecność daje młodemu człowiekowi poczucie bezpieczeństwa, zmniejsza stres i skraca proces hospitalizacji młodego pacjenta nawet o ponad 30 % co realnie przyśpiesza powrót do zdrowia dziecka. Inspiracją do działania są podobne strefy w Stanach Zjednoczonych i Europie Zachodniej.

Na Oddziale Pediatrii i Alergologii Szpitala Powiatowego im. Jana Mikulicza w Biskupcu
na Strefę Rodzica przeznaczono bawialnię i aneks kuchenny. Niewielka kuchenka oddziałowa zmieniła charakter z typowo szpitalnej na bardziej funkcjonalną i radosną. Została w niej wymieniona podłoga, a na ścianach położono nowe płytki. Do dyspozycji opiekunów małych pacjentów jest nowy zlew, umywalka i zabudowa kuchenna. Żółto-czarne dodatki rozświetliły małe pomieszczenie. W bawialni przybyło mebli specjalnie zaprojektowanych dla dzieci. Wszystkie pomieszczenia zostały odświeżone i w kolorowych barwach. Całość jest wyremontowana, odnowiona i nie do poznania. Dodatkowo, dla mam Budimex zakupił 8 foteli do każdej z sal na oddziale - idealnych do karmienia maluchów.

Na ostatnim etapie prac remontowych, w dniu uroczystego finału, który jest jak zawsze pełen emocji, włącza się do pomocy grupa wolontariuszy złożona z pracowników Budimeksu rejonu warmińsko-mazurskiego, którzy przed oddaniem Strefy Rodzica dopracowują ostatnie szczegóły. Bez względu na zajmowane stanowisko i pełnioną na co dzień funkcję, każdy członek zespołu angażuje się w prace wykończeniowe.

dsc_0486

dsc_0483

dsc_0457

dsc_0475